^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Aktualności

Plener malarski w Purdzie 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sponsor projektu " Plener malarski"

Starostwo Powiatowe Olsztyn

Poznaj Purdę!

Zapraszamy mieszkańców oraz gości do wzięcia udziału w edukacyjnej grze terenowej związanej z dawną historią Purdy.

Droga prowadzi do skarbu. Udanej zabawy!

 

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (quest Historia Purdy.pdf)quest Historia Purdy.pdf 302 kB350

Plener

 

W dniach 12-18 maja 2014 r. w Purdzie przebywała młodzież z Liceum Plastycznego w Olsztynie. W plenerze malarsko-rzeźbiarskim wzięło udział 12 uczniów i 2 nauczycieli.

Czytaj więcej...

Legenda "Sercem wielki głaz poruszyć można"

Dawno, dawno temu w niewielkiej wsi położonej w dolinie nad rzeką zwaną dziś Kośną zamieszkiwał rybak Miłowit wraz z żoną Drawą oraz dwiema córkami - Kempą i Purdą. Rybak i jego rodzina znani byli w okolicy jako ludzie dobrzy, zgodni   i pomocni. Każdego dnia, wczesnym rankiem, Miłowit wychodził do pracy nad rzekę   i pobliskie jezioro, skąd wracał przed południem. Po obiedzie wspólnie z żoną  i córkami pracował przy uprawie roli. Czasami wychodził też nad rzekę nocą zastawiać tam swoje sieci. Po ciężkim dniu pracy, cała rodzina odpoczywała  w skromnej drewnianej chacie. Chata stała nieopodal rzeki i jako jedyna we wsi wybudowana została na zboczu pagórka, poniżej wielkiego granitowego czerwonego głazu.

Czytaj więcej...

Festyn Purdzki- częściowo w deszczu.

28 czerwca 2014 r. w Purdzie, odbyła się uroczystość, związana z obchodami 630 - lecia wsi. Mieszkańcy mieli możliwość wysłuchania koncertu, w wykonaniu Parafialnego Chóru  z Klewek im. Elżbiety Gołębiowskiej. Chór towarzyszył również, podczas  mszy  w miejscowym kościele  p.w.  św. Michała. 

Czytaj więcej...

Spotkanie z autorem książki

 2 grudnia 2014r. o godzinie 16.00 w Publicznej Bibliotece w Purdzie odbędzie się spotkanie z ks. prof. Andrzejem Kopiczko, autorem książki

„ Dzieje parafii w Purdzie Wielkiej”.

Serdecznie zapraszamy.

 

Wiejskie ławeczki

Staraniem członków naszego Stowarzyszenia, w Purdzie pojawiły się pierwsze publiczne ławeczki: na wiejskim placu zabaw oraz przy tablicy pamiątkowej.

Czytaj więcej...

Plener malarski 18-24 maja 2015 r.

Działanie plastyczne na rzecz własnej kultury. Plener malarski i rzeźbiarski skierowany jest do młodzieży uczącej się w Państwowym Liceum Plastycznym w Olsztynie oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Purdzie i Gimnazjum w Purdzie.

Czytaj więcej...