^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Aktualności

Zielony Plener

Ciepłe wiosenne dni wystarczyły młodym artystom by stworzyć piękne obrazy podczas pleneru malarskiego pt. „Zielony plener”. Organizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Purda i Starostwo Powiatowe w Olsztynie. Celem zorganizowania pleneru malarskiego było ukazanie bogatych walorów krajobrazowych i przyrodniczych Purdy oraz doskonalenie zdolności plastycznych uczestników.

Plener malarski miał charakter integracyjny. Uczniowie w wieku 12 - 18 lat z Państwowego Liceum Plastycznego w Olsztynie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Purdzie. Uczestnicy, pod okiem doświadczonych plastyków Adama Cieślaka i Bartosza Świąteckiego, stworzyli wiele prac ukazujących charakterystyczne dla tego miejsca krajobrazy. Plener był czasem na wymianę doświadczeń i wrażeń doznanych podczas wspólnej pracy w terenie.W najbliższym czasie zostanie stworzona wystawa poplenerowa w czerwcu w Państwowym Liceum sztuk plastycznych w Olsztynie a 1 lipca w Purdzie. Dzięki temu wszyscy mieszkańcy Purdy i okolic będą mieli okazję obejrzeć owoc pracy młodych artystów i piękne zakątki Warmii.
Bardzo się cieszymy, że w naszym regionie nie brakuje młodych i utalentowanych osób chętnych poświęcić swój wolny czas na doskonalenie swoich umiejętności.

Plener malarski w Purdzie 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sponsor projektu " Plener malarski"

Starostwo Powiatowe Olsztyn

Poznaj Purdę!

Zapraszamy mieszkańców oraz gości do wzięcia udziału w edukacyjnej grze terenowej związanej z dawną historią Purdy.

Droga prowadzi do skarbu. Udanej zabawy!

 

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (quest Historia Purdy.pdf)quest Historia Purdy.pdf 302 kB451

Plener

 

W dniach 12-18 maja 2014 r. w Purdzie przebywała młodzież z Liceum Plastycznego w Olsztynie. W plenerze malarsko-rzeźbiarskim wzięło udział 12 uczniów i 2 nauczycieli.

Czytaj więcej...

Legenda "Sercem wielki głaz poruszyć można"

Dawno, dawno temu w niewielkiej wsi położonej w dolinie nad rzeką zwaną dziś Kośną zamieszkiwał rybak Miłowit wraz z żoną Drawą oraz dwiema córkami - Kempą i Purdą. Rybak i jego rodzina znani byli w okolicy jako ludzie dobrzy, zgodni   i pomocni. Każdego dnia, wczesnym rankiem, Miłowit wychodził do pracy nad rzekę   i pobliskie jezioro, skąd wracał przed południem. Po obiedzie wspólnie z żoną  i córkami pracował przy uprawie roli. Czasami wychodził też nad rzekę nocą zastawiać tam swoje sieci. Po ciężkim dniu pracy, cała rodzina odpoczywała  w skromnej drewnianej chacie. Chata stała nieopodal rzeki i jako jedyna we wsi wybudowana została na zboczu pagórka, poniżej wielkiego granitowego czerwonego głazu.

Czytaj więcej...