Sprzątanie świata

W dniu 21 września  mieszkańcy naszej miejscowości włączyli się do akcji Sprzątanie Świata. Porządkowano teren wokół stawu w centrum.

Strażacy z OSP w Purdzie oraz członkowie i sympatycy nieformalnego Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Purda (stowarzyszenie jest w trakcie formalnej rejestracji) przez trzy godziny zebrali około pięciu metrów sześciennych śmieci. Lustro stawu oczyszczane było za pomocą sieci. Ponieważ nie udało się uprzątnąć wszystkiego, zaplanowano w środę 25 września „łowienie” wszystkich śmieci bezpośrednio z łódki. Członkowie stowarzyszenia mają nadzieję, że staw pozostanie na długo czysty i będzie cieszył mieszkańców swoją urodą a jednocześnie stanie się przyjaznym miejscem dla zwierząt wodnych.

Danuta Adamowicz