^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Aktualności

Zielony Plener

Ciepłe wiosenne dni wystarczyły młodym artystom by stworzyć piękne obrazy podczas pleneru malarskiego pt. „Zielony plener”. Organizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Purda i Starostwo Powiatowe w Olsztynie. Celem zorganizowania pleneru malarskiego było ukazanie bogatych walorów krajobrazowych i przyrodniczych Purdy oraz doskonalenie zdolności plastycznych uczestników.

Plener malarski miał charakter integracyjny. Uczniowie w wieku 12 - 18 lat z Państwowego Liceum Plastycznego w Olsztynie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Purdzie. Uczestnicy, pod okiem doświadczonych plastyków Adama Cieślaka i Bartosza Świąteckiego, stworzyli wiele prac ukazujących charakterystyczne dla tego miejsca krajobrazy. Plener był czasem na wymianę doświadczeń i wrażeń doznanych podczas wspólnej pracy w terenie.W najbliższym czasie zostanie stworzona wystawa poplenerowa w czerwcu w Państwowym Liceum sztuk plastycznych w Olsztynie a 1 lipca w Purdzie. Dzięki temu wszyscy mieszkańcy Purdy i okolic będą mieli okazję obejrzeć owoc pracy młodych artystów i piękne zakątki Warmii.
Bardzo się cieszymy, że w naszym regionie nie brakuje młodych i utalentowanych osób chętnych poświęcić swój wolny czas na doskonalenie swoich umiejętności.

Copyright © 2013. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Purda Rights Reserved.